ترنم شیدایی

پنجره تاریکی ...

ترنم شیدایی ...

رهایی از تنهایی ...

اینستاگرامم : n.naeime

n.naeime@outlook.com

در مهمانی ها شما جزو کدام افراد هستید؟!
از افرادی که گوشی به دست می گیرند و در صفحات مجازی می چرخند و کاری به کار ِ فامیل ندارند یا از افرادی هستید که هی به خودتان می گویید: " یه شب مثلا دور هم جمع شدیم ها! همه سرشون رو کردند تو گوشیاشون! " ؟!
اگر از افراد دسته دوم هستید حتما همیشه دلتان می خواسته کاری کنید که کل فک و فامیل گوشی هایشان را پرت کنند گوشه ای و همه دور هم بنشینند و بگویند و بخندند و از حال هم دیگر خبر بگیرند. حتما حسرتی عمیق هم در دلتان است و هی یاد گذشته ها می کنید که گوشی کم تر رواج داشت و صمیمی تر از حالا بودید با هم!! اگر هیچ وقت راه حل مناسبی پیدا نکرده اید و هر کاری کرده اید به بن بست رسیده اید و هیچ کس سرش را یک میلی متر هم از روی گوشی بلند نکرده تا ببیند شما چه می گویید؛ همراه من باشید تا یک راه حل خوب و یک پیشنهاد فوق العاده به شما دهم.
پیشنهاد من برای مهمانی ها و وقت های بیکاری ِ خودتان در خانه، انجام یک بازی ِ هیجان انگیز است! شاید با تعجب بگویید: " بازی؟ کی حالا حال و حوصله ش رو داره؟ اصلا مگه طبقه ی پایین ما می ذاره دنبال هم بدوییم؟! " باید خیالتان را راحت کنم که این بازی در عین حال که هیجان انگیز است و کلی می خندید، انرژی خیلی کمی از شما می گیرد و اصلا گرگم به هوا هم نیست که همسایه ی طبقه ی اولتان به شما زنگ بزند و تذکر دهد.نام بازی : شخصیت ها.

گروه سنی مناسب برای شرکت در این بازی : هفت ساله تا صد ساله و اگر در خانواده تان فردی بالای صد سال هم بود می تواند شرکت کند!!

وسائل مورد نیاز : چند تکه کاغذ چرکنویس، خودکار، ظرف ( سبد، لیوان، بشقاب، کاسه یا ... .)

نحوه ی بازی :

ابتدا کل فامیلتان( کوچک و بزرگ ) را برای شرکت در این بازی دعوت کنید. اگر با زبان خوش نیامدند و هی بهانه آوردند به زور متوسل شوید. خوب است گاهی بعضی لذت ها را با زور چشید!! سپس وسط سالن پذیرایی یا حیاط و ... یک حلقه درست کنید. به دو گروه تقسیم شوید و اعضای هر گروه یک در میان بنشینند. به این ترتیب که یک نفر از گروه اول و نفر بعدی از گروه دوم و ...باشد. تاکید کنید که همه افراد، اعضای گروهشان را به خاطر بسپارند!
سپس به هر فرد، چند تکه کاغذ کوچک( ابعادش مهم نیست!) بدهید. تعداد تکه های کاغذ بستگی به میل خودتان دارد . سپس از فرد می خواهید که روی هر تکه کاغذ اسم یک شخص معروف را بنویسد. حتی می توانید اسم افرادی از فامیل خودتان را هم بنویسید که به نظرم جذاب تر هم می شود. بعد کاغذها را تا کنید و داخل کاسه بریزید.
سپس تصمیم بگیرید که شروع کننده ی بازی چه کسی باشد و چرخش به صورت چرخش عقربه های ساعت باشد یا برعکس!
بعد از تصمیم گیری مرحله ی اول بازی شروع می شود. زمان تعیین شده برای این بازی یک دقیقه است. فردی که بازی را شروع می کند، از داخل کاسه به طور شانسی یک کاغذ برمی دارد و بدون اینکه اسمی از شخص ببرد، در مورد او یک جمله ( دقیقا یک جمله، نه بیشتر نه کم تر) توضیح می دهد. مثلا اگر روی کاغذ نوشته شده : " دایی اکبر." می گوید: " شکمش گنده ست. " و هم گروه هایش باید حدس بزنند آن شخص کیست. اگر درست حدس بزنند کاغذ بعدی را برمی دارد تا زمانی که یک دقیقه تمام شود. یک دقیقه که تمام شد، کاسه را می دهید به نفر بعدی از گروه دوم تا او هم به همین منوال بازی را شروع کند. زمانی که نام شخصیت ها در کاسه به پایان رسیدند مرحله ی اول به پایان می رسد. هر گروه تعداد شخصیت هایی را که درست حدس زده، می شمرد و هر گروهی که تعداد حدس ِ درست بیش تری داشته باشد؛ برنده ی مرحله ی اول است.
دوباره کاغذها را تا کنید و داخل کاسه بریزید. زمان تعیین شده برای مرحله ی دوم چهل و پنج ثانیه برای هر نفر است. این مرحله هم مثل مرحله ی قبل است با این تفاوت که این بار به جای توضیح در یک جمله، در یک کلمه توضیح می دهید. مثلا اگر نام " دایی اکبر " بود در یک کلمه می گویید: " کچل " یا کلمات دیگری که مربوط به دایی اکبر است. به همین صورت تا پایان نام شخصیت ها، به بازی ادامه می دهید. هر چه سرعت بیشتر باشد و از توضیحات بهتری استفاده کنید، تعداد حدس های درست بالا می رود و برنده می شوید.
مرحله ی سوم هم در سی ثانیه انجام می گیرد. این مرحله از مراحل قبل هیجان انگیز تر و خنده دار تر است. در این مرحله باید پانتومیم اجرا کنید. یعنی ادای " دایی اکبر " را دربیاورید. اینقدر باید با مهارت پانتومیم اجرا کنید که اعضای گروهتان سریع حدس بزنند! و بازی در این مرحله به اتمام می رسد.

قوانین بازی :
1.هنگام یادداشت نام شخصیت های معروف یا اعضای خانواده تان، نام ها را به اعضای دیگر نشان ندهید.
2.اسم شخصیت هایی که درست حدس زده شده، دوباره داخل کاسه نریزید.
3.اگر اسم شخصیتی را نتوانستند حدس بزنند؛ وقت را تلف نکنید. آن را داخل کاسه بگذارید  و نام شخصیت دیگر را بردارید... .

مزیت بازی:

با انجام این بازی، چند ساعت از وقتتان می گذرد بدون اینکه گذر زمان را حس کنید. به جای چرخیدن در صفحات مجازی و خندیدن به جوک های بی مزه، واقعا و از ته دل می خندید و از همه مهم تر، شب مهمانی به یک خاطره ی خوب تبدیل می شود که هیچ وقت فراموشش نمی کنید. این پیشنهاد را جدی بگیرید!

  • ۹۴/۰۹/۰۷
  • نعیمه :)

نظرات (۲)

ما یا ورق بازی می کنیم یا اسم فامیل یا بوردکا که بازی محلیمونه , اندفعه این بازی گفتی تو ذهنم باشه انجام بدیم 
پاسخ:
بوردکا چیه؟ در موردش یه پست بنویس!

برای پست بعد از این تو نظر گذاشته بودی؟ اشتباهی انتشار داده بودم. مجبور شدم حذفش کنم...
یه بازی محلیه دسته جمعیه نمی دونم چه جوری توضیح بدم D:

+ آری من بودم
پاسخ:
ممنون! مرسی. کاملا متوجه شدم! :))

+ببخشید سارا، نخونده حذف کردم...! :(

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی